Mūsų nefrologai gydymo planą koreguoja pagal kiekvieno paciento tyrimų rezultatus, objektyvią apžiūrą, nusiskundimus ir išreikštus simptomus.
Tai gali būti: kraujospūdžio kontrolė, anemijos gydymas eritropoetinu, kurio patys inkstai nebegali pasigaminti, geležies preparatais į veną, paskirti fosforo ir kalio surišėjus, palengvinti tokius simptomus, kaip pykinimas, niežulys ir kt.
Visi nefrologo paskirti vaistai yra pritaikyti individualiems paciento poreikiams.
Efektyviausi vaistai nuo inkstų skausmo: kada padeda arbatos, o kada – tik tabletės?
Gydytis vaistais ar arbatomis?
Prieš kalbant apie inkstų veiklą gerinančius vaistus ir arbatas, visų pirma reikėtų įvertinti kamuojančius skausmus, mat atsakymas į klausimą, gydytis vaistais ar arbatomis, dažnai priklauso nuo simptomų. Jei maudžia, skausmas nėra ilgalaikis ir neplinta į kitas kūno vietas, greičiausiai į inkstus įsimetė infekcija, jei skausmas staigus ir aštrus bei plinta į pilvo apačią ir lyties organus, greičiausiai inkstuose susiformavo akmuo ar cista. Šiuos inkstų skausmus dažnai lydi padidėjusi kūno temperatūra, šaltkrėtis, dažnas ir skausmingas šlapinimasis, kartais – su krauju, net vėmimas.
Esant lengvesniems simptomams ir ieškant būdų, kaip atstatyti inkstus, juos išvalyti ir pagerinti jų veiklą, galima pasiremti jau per ilgus metus išbandytais natūraliais sprendimais. Paprasčiausias jų – įvairios arbatos, kurios ne tik pagerina savijautą, bet ir gerokai sutrumpina ligos trukmę. Štai priešuždegiminiu poveikiu pasižymi ir šlapimo išsiskyrimą skatina beržo, bruknių ar meškauogių lapų, inkstažolių, takažolių, petražolių, ramunėlių ir medetkų arbatos.
Kuo mes patys galime padėti savo inkstams?
Ieškant sprendimų, kas gydo inkstus, didelį dėmesį reikėtų skirti ne tik maistui – svarbu kuo įmanoma daugiau judėti ir mankštintis, palaikyti normalų kūno svorį, atsisakyti žalingų įpročių, gydyti lėtinių infekcijos židinius, rūpintis darbo-poilsio režimu ir vengti streso. Užtikrinti geresnę inkstų sveikatą itin padeda saikingas sūraus bei labai aštraus maisto, kofeino savo sudėtyje turinčių produktų ir kavos vartojimas.
Norint kuo ilgiau išlaikyti inkstus sveikus, būtina kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, mat cukrinis diabetas dažnai tampa pagrindine inkstų nepakankamumo priežastimi. Tuo metu lėtines inkstų ligas dažnai išprovokuoja aukštas kraujo spaudimas, todėl būtina nuolat sekti jo duomenis, jei šeimoje yra sergančių inkstų ligomis – atlikti reguliarius šlapimo tyrimus.
Vartoji vaistus nuo skausmo – pasmerki inkstus ligai?
Jaučiant skausmus dėl inkstų akmenligės ar kitų su inkstais susijusių priežasčių, natūralios priemonės, deja, kartais nebepadeda. Tuomet reikėtų griebtis gydytojo nepaskirtų skausmą malšinančių vaistų, pavyzdžiui, ibuprofeno, citramono ar diklofenako. Tačiau reikėtų turėti omenyje, skausmą malšinantys vaistai kartais pažeidžia inkstus – juos vartojant dažnai ir dideliais kiekiais, galima net susirgti lėtiniu inkstų nepakankamumu.
Tad skausmams užsitęsus ir nepadedant anksčiau minėtiems natūraliems ar uždegimą malšinantiems vaistams, būtina kreiptis į specialistus, ypač jei pakilo temperatūra ir šlapinamasi kartu su krauju. Gydytojai ištirs paciento šlapimą ir jo pasėlį, atliks echoskopinį tyrimą ar pilvo kompiuterinę tomografiją ir paskirs tinkamiausią gydymą. Sergant pielonefritu (inksto taurelių, geldelių ir intersticinio audinio uždegimu), gali būti skiriamas antibakterinis gydymas, dėl karščiavimo netekus skysčių – intraveninė skysčių terapija, sergant akmenlige – akmenų tirpdymas ar net operacinis gydymas. Taip pat gali būti skiriama kraujospūdžio kontrolė, anemijos gydymas eritropoetinu, kurio patys inkstai negali pasigaminti, geležies preparatais į veną, kalio surišėjais ir fosforo surišėjais tokių simptomų kaip pykinimas ir niežulys palengvinimui.
Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, vieno sprendimo nėra, tad Diaverum nefrologai gydymo planą koreguoja pagal kiekvieno paciento tyrimų rezultatus, objektyvią apžiūrą, nusiskundimus ir išreikštus simptomus. Taip pat ir visi nefrologo paskirti vaistai yra pritaikyti individualiems paciento poreikiams.